Izba číslo 13

Sporka enter room

10. Októbra 2018 sa konala na FIT STU akcia ktorá už má vybudovanú svoju reputáciu a takisto už má tých pár ročníkov za sebou. Hovoríme samozrejme o Night of Chances, ktorú zastrešuje Nexteria. Night of Chances prináša raz ročne expertov z najvýznamnejších firiem v ich odvetví priamo na pôdu škôl. Študenti si majú šancu otestovať svoje schopností riešením praktických úloh, získať nové vedomosti a diskutovať o odborných a celoplošných témach. Samozrejme je tu pre študentov možnosť získať stáž poprípade trvalé miesto v rôznych spoločnostiach.

Prečo však mladých kreatívnych ľudí neprekvapiť niečim inovatívnym? Pre Slovenskú sporiteľňu sme vytvorili koncept pohovoru – Sporka Enter Room. Základnou myšlienkou bolo sprostredkovať študentom interaktívny zážitok, ktorého výsledkom môže byť stáž v Slovenskej sporiteľni.

Čo je však Sporka Enter Room? Jedná sa o únikovú hru ktorú sme vytvorili priamo na fakulte školy v učebni. Hra sa skladala z rôznych hlavolamov ktoré boli zamerané na logiku, kreativitu, matematické myslenie a komunikáciu, čiže boli obsiahnuté všetky vlastnosti ktoré sú potrebné pre konkrétne pozície na ktoré sa zameriavala Slovenská sporiteľňa. Hra bola nastavená na 20 minút a bola určená maximálne pre 6 hráčov. Najrýchlejšej skupine sa podarilo dostať von za 12 minút tá najpomalšia to zvládla za 19 minút.Najpodstatnejšie však bolo, že študenti nevedeli do čoho idú. Základnou ideou bolo aby sa hráči, v našom prípade študenti, dozvedeli až na poslednú chvíľu, že sa ocitli v únikovej hre. 

Výsledkom celej akcie bolo viac ako 60 študentov ktorý absolvovali našu hru, kopec pozitívnych reakcií a samozrejme dôkaz, že pracovný pohovor nemusí automaticky znamenať stres a nudu ale môže sa poňať aj inovatívnym a zábavným spôsobom.

Fotogaléria z akcie TU.